आनन्दकुटी विद्यापीठमा ५० बेडकाे आइसोलेसन तयार, साेमबारबाट शुरू हुने

२४ बैशाख २०७८ ।

अरबिन्द्र मान सिं, काठमाडाैं ।

दोस्रो लहरको कोरोनाको भयावह स्थिती बढैसँगै काठमाडौंको स्वयम्भू स्थित आनन्दकुटी विद्यापीठमा ५० बेडको कोभिड आइसोलेसन केन्द्र तयार गरेका छन् ।

पहिलो चरणको कोभिडको लहर चलेको बेला नै यो आइसोलेसन सेन्टर संचालनमा ल्याउने योजना रहेको भएता पनि केहि समय पछि साम्य हुदै गएकोले आइसोलेसन संचालन रोकिएको र अहिले पुनः कोरोनाको महामारी बढेपछि कोभिड संक्रमित भएका व्यक्तिहरुलाई सुरक्षित रहन तथा संक्रमित भएका व्यक्तिहरुबाट अरुलाई बचाउन यो सेन्टर संचालनमा ल्याउन लागिएको बताए।

आइसोलेशन आवश्यक भएका व्यक्तिहरुको स्वास्थ निगरानीका लागि आवश्यक स्वास्थकर्मीहरु फेक्ट नेपालबाट उपलब्ध हुने सेन्टरका संयोजक भीमसेन राजबाहकले बताए ।

स्थलगत निरीक्षण गरि खाली रहेको आनन्दकुटी विद्यापीठका भवनका १४ वटा कोठामा जम्मा ५० बेडको आइसोलेशन तयार पारेको कुरा गरेको बताउदै यसकाे लागि १ करोड ५० लाख ४० हजार रुपैयाँ विनियोजन भएको प्रतिनिधी सभा सदस्य जीवनराम श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।

आइसोलेशन यहि सोमवारदेखि संचालनमा ल्याउने लक्ष्य रहेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *